مشاوره و راه اندازی بستر شبکه

راه اندازی شبکه معمولاً به انجام اقدامات اولیه جهت شکل گیری بستر شبکه گفته می شود. اقداماتی نظیر طراحی و اجرای زیرساخت شبکه، طراحی و اجرای اتاق سرور، در مقیاس های بزرگتر طراحی و آماده سازی دیتاسنتر و سایر فعالیتهایی که از مشتقات آن می باشد.

راه اندازی شبکه شامل یک سری فرآیندهای تعریف شده می باشد که منتهی به ایجاد یا ارتقاء یک شبکه کامپیوتری می شود. این فرآیندها شامل بررسی زیرساخت شبکه، تجهیزات موجود شبکه و یا تجهیزات مورد نیاز، بررسی ابعاد شبکه، طراحی پلن مناسب، بررسی هزینه های مربوطه، زمان مورد نیاز برای انجام پلن و آینده نگری برای نگهداری بستر راه اندازی شده می باشد.

بیشتر فعالیتهای راه اندازی شبکه مربوط به زیرساخت شبکه می باشد. مثلاً در نظر گرفتن ابعاد شبکه از لحاظ تعداد شعب، تعداد واحدهای کاری و تعداد کاربران شبکه، طراحی و انتخاب بهترین نحوه ارتباط بین شعب، بررسی و انتخاب مناسب ترین تجهیزات برای استفاده در شبکه، بخشی از فعالیت های مربوط به زیر ساخت شبکه می باشند.

طراحی پلن و راه اندازی شبکه برای شبکه های بزرگ نیازمند تشکیل یک گروه متشکل از تخصصهای مختلف می باشد. نتیجه این هم فکری و آنالیز مناسب می تواند ایجاد یک شبکه کامپیوتری ایده آل را رقم بزند. تیم ما با بهره گیری از تجارب و تخصص همکاران خود سعی بر ارائه راهکارهای مناسب در زمینه راه اندازی شبکه های کامپیوتری دارد.

به طور کلی خدماتی که در حوزه راه اندازی شبکه  ارائه می شود به شرح ذیل می باشد:

– زیرساخت شبکه
* کلیه خدمات مربوط به ترانکینگ و کابل کشی شبکه
* مرتب سازی اتاق سرور، نصب و آرایش رک
* لیبل گذاری نودهای شبکه
* نصب و آرایش پچ پنل
– ارائه تجهیزات شبکه
* تهیه و ارائه کلیه تجهیزات شبکه شامل انواع سرور، انواع سوئیچ و روتر
*ارائه کامپیوترهای شخصی، لپ تاپ، سیستم های یپکپارچه
* ارائه انواع رک دیواری و ایستاده
– کانفیگ تجهیزات شبکه
* کانفیگ کلیه تجهیزات در شبکه نظیر انواع سوئیچ، روتر، فایروال
* کانفیگ کلیه تجهیزات میکروتیک نظیر انواع سوئیچ، روتر و رادیو وایرلس های میکروتیک

– ارتباط بین شعب
* برقراری ارتباط بین شعب به صورت نقطه به نقطه از طریق رادیو وایرلس های میکروتیک
* برقراری ارتباط بین شعب از طریق MPLS مخابرات با تجهیزات میکروتیک
* برقراری ارتباط بین شعب از طریق اینترنت با تجهیزات میکروتیک

شرکت ایساپکودر راستای رسالت خود در ارائه خدمات جامع IT، بر پایه بهبود ارائه سرویس از طریق افزایش کیفیت خدمات، پاسخگویی سریع، ارتباط موثر و کاهش هزینه درحوزه طراحی ، توسعه و پشتیبانی از سخت افزار ها و شبکه های رایانه ای ، همگام با تکنولوژی های روز دنیا راهکارهای متعددی را برای مشتریان خود فراهم می نماید.

 

ادامه مطلب را در لینک زیر مطالعه فرمایید.

http://www.mikrotik-co.com/%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87/%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87/

منبع : ارائه سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی |مشاوره و راه اندازی بستر شبکه
برچسب ها : شبکه ,تجهیزات ,اندازی ,طراحی ,ارائه ,ارتباط ,اندازی شبکه ,کلیه تجهیزات ,برقراری ارتباط ,شبکه، طراحی ,بستر شبکه ,میکروتیک* برقراری ارتباط ,نظیر ا